Buna ziua sunt o fata tanara?

Legislatie medicala

Postata de Utilizator11720004672 cu 2 luni in urma.

Buna ziua,sunt o fata de 28 de ani,sunt născută cu miopie mare OD:-11/-3 și OS:-16/5 dacă m-aș pensiona ce grad as putea primi ?Eu nu mai pot lucra pentru că mă dor foarte tare ochii până acuma am tratat cu pastile Miops dar se pare că nu mă mai ajuta nici ele să țin în control durerea. . .

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Gradul de invaliditate se stabileste de catre o comisie de expertiza a capacitatii de munca, care va tine cont de afectiunea ta, dar si de posibilitatea ta de a te reorienta profesional. Este posibil sa primesti un grad de invaliditate, dar acest lucru poate fi decis doar de comisia mentionata. Nu putem oferi un raspuns concret fara un control si o evaluare medicala.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/oftalmologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/simptome/tumefactie-a-fetei-umflarea-fetei_158
sfatulmedicului.ro/Tulburari-de-vedere/miopia_377
sfatulmedicului.ro/Tulburari-de-vedere/interventiile-chirurgicale-pentru-tratarea-miopiei_9841