Ce medicamente sa iau daca prima runda de antibiotic nu a avut succes?

Laringita

Postata de MembruDesktop1562700826 cu un an in urma.

Am fost diagnosticat cu laringo faringita acuta, si am luat augumentin, vitamina C si vitamina D paracetamol, algocalmin pt 7 zile, dupa 10 zile de la diagnosticare ma simt mai bine nu am durere in gat, si reusesc sa dorm, dar imi curge nasul intruna mai transpir si fac frisoane din cand in cand. Ce tratament imi recomandati?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Faringita-si-amigdalita/faringita-virala_4768