Cade parul de la creatina?

Istoricul nefrolitiaza

Postata de Stoica cu un an in urma.

Buna seara! Am 22 de ani și m am apucat de sala, de câteva luni. M.am gândit să iau creatina și am înțeles că accelerează apariția cheliei. Precizez că am rude cărora le-au căzut parul, momentan. Daca iau o doza mai scăzută sau cu pauze, pot stopa accelerarea la căderea părului?

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Caderea parului poate fi cauzata de o varietate de factori, cum ar fi stresul, dezechilibrele hormonale, afectiunile medicale, dietele restrictive sau deficientele nutritionale. In cazul in care observati o cadere anormala a parului, este important sa consultati un medic pentru a determina cauza si pentru a primi tratamentul adecvat.

Va recomandam sa va programati la un medic dermatolog: https://www.clickmed.ro/medic/dermatologie