Pot folosi Aciclovir pentru iritatii ale pielii?

Iritatie minora a pielii

Postata de Ionela cu 10 luni in urma.

Se poate folosi ACICLOVIR crema pentru iritati ?
Va rog un răspuns!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 10 luni

Buna ziua,

Aciclovir crema este un medicament antiviral utilizat pentru tratarea herpesului, iar nu pentru iritatii. Daca aveti o iritatie a pielii, este recomandat sa consultati medicul sau farmacistul pentru a gasi un tratament adecvat.

Va recomandam sa va programati la un medic dermatolog: https://www.clickmed.ro/medic/dermatologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Boli-de-piele/iritatiile-pielii-cele-mai-frecvente-afectiuni-si-cauzele-lor_16928
sfatulmedicului.ro/Boli-de-piele/top-10-cauze-ale-iritatiilor-pielii_7368
sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/cele-mai-bune-remedii-naturale-pentru-pielea-iritata-si-mancarimi_15200

Multa sanatate!