Buna ziua. Cum as putea rezolva usturimea pielii la atingere sau presiune?

Iritatie minora a pielii

Postata de Utilizator21641311837 cu 2 ani in urma.

Buna ziua. De vreo 2-3 ani ma ustura pulpa piciorului cand stau pe scaun si la atingere zona este amortita. Pt o perioada a disparut(9 luni), acum a aparut din nou. Am un scaun de birou destul de bun, Cum as putea rezolva definitiv aceasta usturime? Tin sa mentiunez ca am o usoara scolioza(nu stiu daca are vreo legatura). Multumesc

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes:
https://sfatulmedicului.ro/Afectiunile-gleznei-si-piciorului/durerile-localizate-la-nivelul-piciorului_9082