vsh si proteina c reactiva marite

Investigatii

Postata de Dyia cu 15 ani in urma.

am facut analizele acum 2 luni si a iesit vsh-ul 50si proteina c reactiva 15.ce sa fie? e grav? vs-ul e foart mare?multumesc!

Raspunsuri (2)

danci ana

acum 8 ani

Am chist oarian de 11 cm,chist pe rinichi,piatra la fiere,reumatism sunt in fibrilatii si a iesit la analize vsh 105 la 1 ora si 145 la 2 ore iar proteina c reactiva 48.ce trebuie sa fac

Gal pavel

acum 8 ani

Proteina c reactiva 95,51 mg/l. Vsh 40mm/h. Fibrinogen 614/mg/dl. Acid uric 7,91 mg /dl. Fosfataza alcalina. 310.34 u/l