VSH crescut: cauze, intrebari, raspunsuri

Investigatii

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

am facut analize pentru anemie usoare. si mi-a iesit vsh 14 . ce inseamna?

Raspunsuri (6)

acum 15 ani

buna Diana,

VSH-ul tau este in limitele normale; intervalul optim este 2-15.
In cazul in care VSH-ul este crescut, el poate indica o boala inflamatorie, sau o infectie.

Numai bine!

comentarii utilizatori

acum 15 ani

M-am operat paroscopic la prostata de 3 ori in ultimul an (mi s-au indepartat niste calcificari prostatice dureroase)ultima data pe 26.03.2009
ca urmare a acestor interventii am dureri in rect si fecalele dimineata au niste vinisoare albe,presupun ca este puroi Pot aduce la analiza la lab. Dvs pentru analiza acest presupus puroi in container special pentru rectoculturi? Va multumesc pentru rapsunsul Dvs. cat mai urgent posibil

comentarii utilizatori

acum 14 ani

La ambele picioare am umflaturi in jurul gleznelor. Sunt moi, nedureroase, dar inestetice. Puteti sa-mi spuneti ce este si cum sa fac sa dispara?

comentarii utilizatori

acum 14 ani

am vsh-ul mare de 59 ce puteti sa imi spuneti despre asta dak este grav glucoza de 125 si triglicelidele de 186.am 42 de ani

ghita laura

acum 14 ani

buna ziua ,am facut si eu analizele copilului meu si ia iesit VSH 30 iar limita normana este 1-10\\mm\\1ora nu ma lamurit nimeni este ceva grav? astept raspuns multumesc

Utilizator11582366269

acum 4 ani

Buna Laura,stiu ca sunt 9 ani de la acest post,dar nu gasesc nici o informatie,sper sa am noroc sa primesti acest mesaj.te rog din suflet spune-mi si mie care era si cum s-a rezolvat problema,acelasi lucru si baietelului meu de 10 ani,vsh 20 si citind cauzele sunt disperata ca poate fi ceva grav am facut deja programare pentru luni dar as vrea sa stiu cum ai rezolvat.Multumesc din suflet!

Adauga un raspuns