va rog un sfat

Investigatii

Postata de iulicika cu 12 ani in urma.

Buna ziua ,in urma cu un an am nascut o fetita pe care o alaptez si acum dimineata si seara .Intodeauna am avut probleme cu menstruatia adica o luna imi vine doua nu.de ceva timp am o ameteala foarte puternica ,ma doare coloana foarte tare cu stari de voma cu lesin ....
Am nevoie de un sfat ,nu stiu cu ce sa incep sa ma duc sa fac o ecografie endocrinologica ,sau sa fac o radiografie la ceafa sa nu fie spondiloza cervicala ,sau sa fac analizele la sange.ce ma sfatuiti sa fac ?va multumesc din suflet!

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

este necesar sa va adresati medicului de familie pentru o examinare clinica si eventual indrumari catre medicul specialist neurolog (o afectiune vestibulara centrala, o spondiloza cervicala , o insuficienta vertebro-bazilara) , ORL (o afectiune vestibulara periferica) pentru depistarea sindromului vertiginos (ameteala, senzatia de greata)

iulicika

acum 12 ani

va multumesc frumos!