Urina galben-rosiatica

Investigatii

Postata de Ionutzzu cu 10 ani in urma.

Va salut !
De cateva luni observ o urina putin mai portocalie chiar si spre rosu uneori dimineata. Alte simptome nu am, si un sumar de urina mi-am facut acu 2 luni cand aceeasi chestie inca persista si culmea ca sumartul a iesit bun. Cu un an in am fost diagnosticat cu pietricele de 4-5 milimetri la ambii rinichi. Mentionez ca luna asta am urmat un tratament cu Vimovo, Mydocalm si Gingo Biloba pentru spondilita. Care credeti ca esti cauza culorii urinei? Ar trebuii sa ma ingrijorez ? Sunt plecat din tara si nu pot face momentan niste investigatii mai aprofundate. Macar sa ma linistesc eu asa, stiind un raspuns. Va multumesc

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Dimineata urina de regula este mai concentrata. Aceasta este influentata de tipul de alimentatie cat si de medicamentele utilizate. Este indicat sa repetati sumarul de urina.