Umflatura gat

Investigatii

Postata de Andreea D. cu 8 ani in urma.

Buna ziua... De aproape doi ani am, pe clavicula cred, in partea dreapta a claviculei, o umflatura cam cat un bob de piper, este tare la atingere, Medicul de familie mi-a spus ca nu este nimic grav, deoarece este pe os. Doar ca am anumite momente când simt o presiune acolo, la nivelul gatului. As face o radiografie. Unde as putea sa merg? la endocrinolog? Va multumesc tare mult.

Raspunsuri (2)

Jullllia

acum 8 ani

Mie mi-au spus 4 medici ca nu e nimic si avea ditamai umflatura pe gat si am descoperit dupa un turism infiorator pe la specialistii Romaniei ca am limfom Hodgkin, stadiul IV.

Va sfatuiesc sa faceti un set de analize si sa consultati un hematolog.
Din Bucuresti va recomand Spitalul Colentina. Au o sectie ultra moderna si curata.

Si mie mi-a spus medicul de familie ca nu e nimic grav si m-a tratat 3 ani, in fiecare luna, de amigdale. Ca tot se inflama gatul, in partea stanga, de la luna la luna.

3 ani mi-a luat sa ma misc la un RMN. Nu amanati. Ganglionii se inmultesc.

Jullllia

acum 8 ani

aveam*