tremur

Investigatii

Postata de Paulina 454 cu 11 ani in urma.

Buna ziua,sunt evela am 17 ani si am aceeasi problema,imi tremura mainile si....nu sunt fumatoare inraita dar mai fumez 1 tigara la cateva zile de plictiseala...mentionez ca beau si cafea cam o data pe zi.....am 1,61 inaltime si 44 de kg.....care ar fi motivele?poate stresul,am gastroduodenita pe fond nervos si psoriazis pe aceeasi tema...totusi mainile tremura si cand sunt singura,,,nu tare dar e inestetic:( astept raspuns,va rog!

Raspunsuri (11)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Tremorul mainilor poate aparea la orice varsta . Fiecare dintre noi are un anumit tremor la miscarea mainilor, insa, stresul, oboseala, frica, furia, cafeina si tutunul pot accentua temporar acest tip de tremor.
Daca tremorul nu dispare de-alungul timpului ( cu evitarea factorilor mentionati) , acesta trebuie evaluat.

dulcik_a

acum 11 ani

buna Paulina454, parerea mea este de la cafea, este posibil sa fie prea tare sau ai slabit organismul si atunci nu ai caldiu , vitamine etc..incearca sa faci cafeaua mai sp***a sau nu bea in fiecare zi incearca sa o bei cu lapte sau mai bine bei un ceai de fructe sau un capuccino, ciocolata calda...
....eu am trait aceeasi senzatie si stiu ca era de la ness pt ca era prea tare si beam o cana mare!!! succesac si ai grija de sanatatea ta !!!

Paulina 454

acum 11 ani

hei dulcik_a:* multumesc,tu nu mai ai problema asta dupa renuntarea la cafea?

dulcik_a

acum 11 ani

buna Paulina454 mai beau cafea dar nu zilnic , cand si cand de dor si o fac mai sp***a si o beau cu lapte in celelalte zile consum ceai de fructe si ma simt bine acum si stiu ca este sanatos ceaiul ...sper sa fi luat in considerare si sa te ajute cum a functionat la mine...

dulcik_a

acum 11 ani

buna Paulina454 mai beau cafea dar nu zilnic , cand si cand de dor si o fac mai sp***a si o beau cu lapte in celelalte zile consum ceai de fructe si ma simt bine acum si stiu ca este sanatos ceaiul ...sper sa fi luat in considerare si sa te ajute cum a functionat la mine...

dulcik_a

acum 11 ani

dulcik_a

acum 11 ani

dulcik_a

acum 11 ani

dulcik_a

acum 11 ani

buna Paulina454 mai beau cafea dar nu zilnic , cand si cand de dor si o fac mai sp***a si o beau cu lapte in celelalte zile consum ceai de fructe si ma simt bine acum si stiu ca este sanatos ceaiul ...sper sa fi luat in considerare si sa te ajute cum a functionat la mine...

dulcik_a

acum 11 ani

buna Paulina454 mai beau cafea dar nu zilnic , cand si cand de dor si o fac mai sp***a si o beau cu lapte in celelalte zile consum ceai de fructe si ma simt bine acum si stiu ca este sanatos ceaiul ...sper sa fi luat in considerare si sa te ajute cum a functionat la mine...

dulcik_a

acum 11 ani

buna Paulina454 mai beau cafea dar nu zilnic , cand si cand de dor si o fac mai sp***a si o beau cu lapte in celelalte zile consum ceai de fructe si ma simt bine acum si stiu ca este sanatos ceaiul ...sper sa fi luat in considerare si sa te ajute cum a functionat la mine...