Tremor puternic

Investigatii Tremor esential Tremor cauzat de litiu

Postata de Corina CI cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
De jumatate de an, sotul meu, in varsta de doar 31 de ani, tremura foarte tare, cu totul, nu doar mainile.Se tine greu pe picioare in astfel de momente si are o durere de cap, altfel decat cea obinuita, in momentele in care tremura.Cel mai adesea, tremura dimineata, cand se trezeste, dar si in timpul zilei. Nu isi poate controla acest tremor. Am fost la o multime de doctori si specialitati, momentan i s-au prescris de catre un psihiatru pastile pentru stari de anxietate, dar tremorul este din ce in ce mai accentuat. Nu stim unde sa mai mergem.Daca aveti vreo idee de ce fel de doctor sau un nume de doctor la care sa mai mergem, va rog sa imi spuneti. Mentionez ca nu bea decat ocazional si nu s-a drogat niciodata, pentru ca am mai primit si astfel de intrebari. Va multumesc!

Raspunsuri (6)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine sa apelati la un medic neurolog pentru obiectivarea tremorului, investigatii suplimentare (RMN)
ar putea fi vorba de un tremor esential benign,

Corina CI

acum 12 ani

Va multumesc pentru raspuns! Vom incerca sa ajungem la un alt neurolog si sa cerem un RMN.

eva40

acum 12 ani

De unde sunteti,din ce localitate? Sa vedem cum pot sa va ajut.Grija mare cu neurologii

gabriel

acum 8 ani

Dar dc grija mare cu neurologo k nu inteleg. ?

MembruMobileApp1496241546

acum 6 ani

Buna ziua.Ar trebuii in Romania sa apara cum a aparut in Israel si in Europa/USA un aparat care vindeca aproape orice tip de tremor se numeste Exablate Neuro sau MRgFUS si e de la compania Insigtech este un procedeu care implica Rezonanta Magnetica Focusata cu Ultrasunete.O alternativa ar fii razele gama focusate sau Gamma Knife dar nu inteleg de ce nu se intervine si in Romania pt acest procedeu ca aparate avem,pt ca multi se feresc de operatii gen DBS care costa .

eva40

acum 6 ani

ar fi mai bine sa gasim cauza decat sa tratam simptomele cu aparate minunate