Toxoplsma gondii igg

Investigatii

Postata de MembruMobileApp150330210427594 cu 7 ani in urma.

Toxoplsma gondii igg se poate transmite si la copil daca sotia mea ramane insarcinata? Precizez ca a facut analizele si toxoplasma gondii igg a iesit cam mare cred eu adica pozitiv rezultatul a fost 227.9 UI/mL.Ne poate da cineva un sfat ceva? Se poate tranzmite la bebe in caz ca ramane inaarcinata unde sa mergem sa facem un tratament ceva?Multumes mult

Raspunsuri (1)

Dr. Cristina Moisa

acum 7 ani

IgG pt toxoplasma pozitiv inseamna ca sotia dvs a avut deja infectia candva demult si acum are anticorpi care o protejeaza, deci posibilitate nula de probleme in cursul sarcinii cu acest parazit.