Stare de greata, fara pofta de mancare?

Investigatii

Postata de LoredanaP cu un an in urma.

Buna seara! Ma scuzati de ora tarzie la care va scriu, dar nu stiu cum sa procedez si cum sa fac. Prietenul meu, in varsta de 30 de ani, saptamana trecuta s-a simtit cam rau din cauza unei raceli (durere in gat, tuse, durere de cap) am facut si testul crezand ca este covid, dar toate testele au iesit negativ. De sambata seara/duminica s-a simtit mai bine, nu a mai avut starea aceea de raceala, dar de atunci nu poate manca, are o stare de greata, transpira foarte mult si des si ii este constant foarte cald, si simte nevoia de a se hidrata in continu, doar atat poate consuma. Tin sa mentionez ca nici pe perioada racelii nu a putut manca foarte consistent. Ma puteti ajuta cu un sfat, cum poate scapa de aceasta stare? Sau exista posibilitatea ca aceasta stare sa fie cauzata doar de la caldura, sau si din cauza racelii? Va rog sa ma ajutati cu un sfat, ce pot sa fac, as apela in acest moment la UPU, dar mai mult de o perfuzie cu glucerina nu cred ca ii poate face. Astept raspunsul dvs. si ma scuzati de ora tarzie! Va multumesc!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Diverse/starile-de-greata-particularitati-medicale_7448