Spasme musculare in tot corpul

Investigatii

Postata de Ialex91 cu 8 ani in urma.

Buna seara! De doua saptamani ma confrunt cu probleme datorate spasmelor musculare! Acestea au aparut la picirul drept la coapsa..si le-am ignorat..ca dupa 2-3 zile sa se extings in tot corpul..picioar,maini, gat, fata... Sunt destul de dese, mai ales cand stau in pat. De asemenea mai simt uneori furnicaturi la degetele de la maini si picioatr. Mentionez ca problema a aparut brusc si nu m-am confruntat cu ea intrecut. Mi-e teama sa nu fie ceva mai grav... ce parete aveti?Am facut joi analize de sange, maine iau rezultatele.. iar in functie de ele o sa iau o trimitere la neurolog. Ce parere aveti?

Raspunsuri (1)

Marius

acum un an

Ați aflat ceva și eu am furnicaturi în picioare și în corp câteodată.multumesc