Simptome ciudate

Investigatii

Postata de ionel131 cu 15 ani in urma.

Am facut recent (acum 2 luni ) analizele . Au rezultat valori aproape duble ale transaminazelor (fata de limitele inscrise pe buletin) trigliceride mari, colesterol marit. In urma recomandarii medicului de familie , am inceput sa iau LIV 52 . Pana acum 2 saptamani ,totul a fost in regula . De 2 saptamani am inceput sa am usoare ameteli si simt cum ma furnica ceva la nivelul scalpului ,plus zvagnituri la ceafa si tample.De asemenea simt usoare intepaturi deasupra inimii si am din cand in cand usoare eructatii.
Va rog sa imi dati o raza de speranta.
Multumesc mult,
Dragos Cojocaru

Raspunsuri (4)

Dorina6899908

acum 15 ani

LIV 52 este un produs natural,l-am folosit si eu......mergi si fa un control cardiologic. Multa sanatate !

rodica109119930

acum 15 ani

Buna ziua!
Analizele dvs nu sunt stralucite intradevar. Faptul ca aveti colesterolul si trigliceridele mari reflecta si un grad de ateroscleroza si posibil probleme cardiovasculare. Pe de alta parte simptomele pe care le aveti se pot datora si anumitor probleme la nivelule coloanei vertebrale cervicale.
Din punct de vedere terapeutic Liv 52 ca si protectie hepatica nu este intotdeanuna suficient si nici nu rezolva problema incarcarii hepatice. De asemeni este necesar sa luati masuri si impotriva riscului crescut de ateroscleroza si a complicatiilor acesteia.
Va invit sa vizitati pagina www.flavin7.ro unde sunt prezentate produse naturale din plante care se adresesaza problemelor dvs. O atentie deosebita va rog sa acordati produselor Flavin7 si Olimpiq StemXCell, unicul stimulator natural al celulelor stema dulte care s-a dovedit a fi foarte eficient in regenerarea hepatica si nu numai.

De asemeni va puteti adresa si Centrului nostru Naturist de Evaluare a Sanatatii SERAFIM din Bucuresti care pune accent in principal pe prevenirea si abordarea pe cale naturala a diferitelor afectiuni. In cadrul centrului avem un dispozitiv medical computerizat, electrosomatograf, care poate evalua din punct de vedere functional starea de sanatate a corpului. Pentru programari telefon 0732144497.

Cu respect, Dr. Adelina Gutan www.centrunaturist.ro

alin58

acum 15 ani

Eu am avut reactii ca ale tale la Liv52. Sfatul meu este sa-ti faci, markerii de hepatita (A,B,C) si sa incerci un regim lipsit de grasimi, prajeli, tocaturi si alcool.

romeo

acum 7 ani

Ceea ce spui tu am eu. Am fost la neuro prima data crezând ca senzația de amețeală de acolo vine pt ca nu e amețeală de genul dai în părți,e o amețeală extrem de ușoară,în fine,după neuro unde totul a fost ok am mers la tomograf unde iar totul e bine,după care am mers la cardiolog și din nou totul ok. De unde sunt toate simptomele astea? Pai sa vezi. . . Cardiologul mi.a dat de făcut analize. Colesterol,trigliceride și toate cele. Din toate colesterolul e mare. Am tratament cu sortis de 20 mg și lipantil de 145 mg. Deci mergi la cardiolog!