sarcina?

Investigatii

Postata de ionelatomy cu 10 ani in urma.

Buna ziua,
sunt total zapacita, pe 11 iulie prima zi CM pe 12 iulie OP parascop, pe 24-25 iulie ovulatie contact sexual, pe 6 august control medic, analiza sange,pe 7 august Hcg minim probabil sarcina probabil nu, teste sarcina urina negative, intarziere CM 3 zile. va rog datimi un raspuns.multumesc

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul ginecolog.
Puteti repeta peste 1 saptamana HCG seric pentru a observa evolutia.

ionelatomy

acum 10 ani

Multumesc pt raspuns,din pacate abia pe 19.08 am programare la medic deoarece este in concediu.pana acum nu mia venit cm. ultimul HCG seric a fost pe data de 6.08 unde sa spus este foarte minim si nu sa putut da un raspuns concret,defapt find doua alternative poate din cauza interventie la parascop unde mi sa curatat totul ovare trompe uter,mentionez ca o trompa este infundata si nu sa mai putut face nimic,asta fiind pe 12.08. pe 24-25 am urmarit ovulatia cu un test special si am avut relati sexuale in acest timp. intrebare este poate acest HCG sa fie influentat de aceasta operatie sau chiar sa se fi produs minunea sa fiu insarcinata , va multumesc mult

ionelatomy

acum 10 ani

pe 12.07 operatia.