RMN

Investigatii

Postata de tataia cu 12 ani in urma.

PENTRU UN PENSIONAR , UNDE SE POATE FACE UN RMN ? AM UZIT CA ESTE DESTUL DE SCUMP...

Raspunsuri (6)

Mihaela22120678

acum 12 ani

RMN ul daca e necesar vi-l recomanda doctorul. Tot el va spune si unde si cum se face. Daca vreti sa faceti din proprie initiativa atunci il platiti. Investigatiile la cerere nu se deconteaza de la casa de asigurari de sanatate.

mary

acum 12 ani

depinde de problemele care le aveti .de obicei se merge la medicul de familie acesta va da trimitere catre medicul specialist ex neurolog .neurologul va da bilet de trimitere in dublu exemplar si o fisa de solicitare pt rmn eventual sa luati si o scrisoare medicala cu diagnostic de la medicul de familie si mergeti la o clinica privata care are contract cu cnas si veti plati doar o parte din suma .cam pana la 250 de ron pt ca un rmn costa si 700 ron.

Iuli

acum 12 ani

Noi am facut la Hiperdia la Elias. a fost aprox 400-500 lei. Puteti cauta pe site-ul Hiperdia.

tataia

acum 12 ani

multumesc, tuturor

Mihaela22120678

acum 12 ani

Neurologul poate sa va trimita doar ptr un RMN de cap, dar poate dvs aveti probleme cu genunchiul, poate alta problema abdominala... cine stie? de aceea trebuie sa va recomande doctorul ce investigatie sa faceti, in functie de simptomele pe care le aveti. Sanatate!

irina

acum 7 ani

Cele mai ieftine preturi la tomografii am gasit la spitalul Elias Cap (154 lei) + torace+abdomen+pelvia total 550 lei.