rezultat radiografie

Investigatii

Postata de darkice77 cu 10 ani in urma.

in urma unei radiografii in raportul medical rezultatul este-desen interstitial accentuat perihilar si hilio-bazal bilateral. Cord cu arcul mijlociu stang rectiliniu. este ceva alarmant,precizez ca nu sunt fumator si nici nu lucrez in mediu toxic.exista posibilitatea transmiterii catre persoanele din apropiere (am doi copii unul de 2 si unul de 4 ani)

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Descrierea sugereaza modificari de bronsita. Nu se pune problema transmiterii.
Este recomandat sa consultati medicul pneumolog pentru evaluare si recomandari adecvate.