Rezultat Papa Nicolau

Investigatii

Postata de antonela799 cu 10 ani in urma.

Buna ziua,

Am facut testul Papa Nicolau siam primit online diagnosticul:

K.ANATOMIE PATOLOGICA
Examen Babes - Papanicolau Frotiu in limite normale,negativ pentru o leziune intraepiteliala sau maligna.
Pe buletinul de analize nu mai scrie nimic altceva (clasa sau alte detalii)
Am sunat la receptia clinicii si mi s-a zis ca buletinul e complet ori eu stiam ca de obicei erau trecute si alte delatii.

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns, e normal sa nu mai scrie nimic altceva? mentionez ca la prelevare doctorita mi-a zis ca am col inflamat cu diagnostic colpita (mi-a dat 5 ovule cervucid) nu reiese din analiza ca as avea asa ceva.

multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Rezultatul depinde de metoda laboratorului de examinare.
Pentru a verifica daca aveti infectie vaginala ( colpita) este recomandat sa determinati un examen al secretiei vaginale+ culturi.