Renuntare la fumat

Investigatii

Postata de cristina67478738 cu 15 ani in urma.

cum ma pot lasa si eu de fumat?ps:nu am vointa.....

Raspunsuri (10)

Dorina6899908

acum 15 ani

Cunosc un singur medicament care la mine a facut o adevarata minune, dupa 32 de ani de fumat. Acest medicament se numeste VOINTA.

Cristina850113068

acum 15 ani

BUNA.Sincer nici cu vointa nu faci nimic.Cred ca ne trebuie si stimulent adica medicament

Dorina6899908

acum 15 ani

Vorbesc chiar fff. serios. Se poate fara medicatie ,nici macar un inlocuitor, se poate lasa de fumat cu tigarile pe masa. Depinde cat esti de motivat,cea mai mare satisfactie este sa te uiti la tigati si sa-ti spui : nu, eu sunt mai puternic. Dar faci cum vrei,a apela la dif. medicamente sau inlocuitori, este semn de slabiciune. multa bafta!! oricare solutie vei gasi,numai sa reusesti.

Cristina850113068

acum 15 ani

At-i multumesc totusi ca ma ancurajezi de a nu lua medicamente.Dar credema fumez de la 15ani si am 30.An acesti ani am lasat tigara 8luni atunci cand am ramas ansarcinata cu aldoilea copil care are acum 2ani jumate.Lam nascut la 8luni cu probleme,atunci ma-m refugiat dinou an tigara,acum multumesc bunului dumnezeu e bine.Deaceia at-i spun ca acolo unde sant probleme una dupa alta chiar nu mai e loc de vointa si ma limitez la medicament.

Dorina6899908

acum 15 ani

Deci, multumeste-i lui d-zeu ca este bine, nu mai ai motivul acesta, iar celelalte sunt nimicuri,pe langa a da ochii cu moartea, ca mine si nu m-am apucat din nou, deci chiar daca te supar, motivele acestea sunt doar pentru ati masca slabiciunea, in fata unui viciu.Scuza-ma daca te-am suparat dar stiu despre ce vb. Multa bafta!! si revizuieste-ti prioritatile, nu de alta ,dar fumatul dauneaza intr-adevar sanatatii.

acum 15 ani

Nu stiu cum sa-ti spun,dar credema gandesc ca la mine se strang toate problemele,neajunsuri ,stres si sant o fire care ma consum din orce motiv,pun orce suparare la suflet,pentru copii ma consum an orce zi,sotului meu ai cam place viata,mai tot timpu sant singura si atunci singura mea salvare e tigara.Refuz la orice pentru tigara cu toate ca sant constienta de tot.Nu te cunosc dar at-i multumesc din suflet ca ai dat atentie mesajului meu,spunandut-i cateva doar din problemele mele simt ca psihic ma simt mai bine.Nu prea vorbesc despre problemele mele dar acum sincer am crezut an persoana ta.At-i multumesc din suflet si-ti doresc multa sanatate.

Dorina6899908

acum 15 ani

Sunt probleme care nu se pot discuta pe forum,dar crede-ma ca stiu ff. bine despre ce vorbesti. Daca spui ca ai incredere in mine,te rog sa te gandesti la ce ti-am spus,pune-te pe tine pe primul plan, in fata problemelor si ai grija de tine. Nimeni n-o va face in locul tau,ai mai multa incredere in tine,pretuieste-te mai mult si vei vedea ca vor observa si cei din jur. Chiar nu pot spune mai multe dar sper ca ai inteles ceva, printre randuri. Hai ca poti!!!nici nu-ti dai seama ce puternica esti, doar sa vrei.

Cristina850113068

acum 15 ani

MULTUMESC FFFFFFFFFF MULT.Am anteles tot credema dar nu stiu cum sa ancep ca niceodata nu ma-m pus pe primul plan credema niceodata si chiar nu stiu daca voi putea sa ancep cu minu.MII DE MULTUMIRI PENTRU ANCURAJARII

Dorina6899908

acum 15 ani

OK...aici imi iau ramas bun,pe forum. Daca vei simti nevoia sa mai vorbim,trimite mesaj privat.

Florian Alex

acum 15 ani

Incearca sa stai de vorba cu un psihoterapeut. Va stii ce sa-ti recomande sa rezolvi totul chiar si cu putina vointa sau chiar deloc...