rdw sub limita

Investigatii

Postata de ramona150135261 cu 10 ani in urma.

va rog sa-mi raspundeti la o intrebare.in urma analizelor de sange RDW mi-a iesit 10,4 iar valorile normale erau intre 11 si 17.este ceva de care ar trebui sa ma preocup?ce tb sa fac sa ajunga la limitele normale?
va multumesc!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

RDW este un indicator de care se tine cont in analiza anemiilor . Daca hemoglobina este in limite normale ( scadere= anemie) nu aveti motive sa va ingrijorati.