raspundeti va rog

Investigatii

Postata de elena1012 cu 16 ani in urma.

Ce este hepatoprotector-lagosa?Lipsa de calciu are ceva legatura cu hepatita C?

Raspunsuri (2)

elena roxana3

acum 16 ani

lagosa este un medicament care protejeaza ficatul de anumiti factori....sau virusi cum ar fi hepatita de orice tip.
hepatita C este provocata de un virus extrem de periculos,in cazul unui bolnav cu hepatita C care are automat un organism slabit,poate sa apara si o scadere a calciului.
lipsa de calciu poate avea multe cauze,cred ca toata lumea are cate un pic de lipsa de calciu,este la moda mai ales la femei.

alin58

acum 16 ani

Lagosa sau silimarina e acelasi lucru. Problema este ca in cazul infestarii cu virus C nu ajuta. Lipsa calciului in organism are multiple cauze, nu neaparat hepatita C.