procent lymfocite marit

Investigatii

Postata de NELA396954 cu 16 ani in urma.

am facut o hemoleucograma completa si urmatoarele au iesit in rosu:
neutrofile (%) 38.7 (48-65)
lymfocite (%) 48.7 (25-42)
nr.tot.lymfocite 4.251(1.2-3.8)
MCHC 36.7 (31.5-35)
MPV 11.7 (6.5-11),intre paranteze sunt trecute limitele normale dpdv al laboratorului
intrebarea ar fi cat de grava e situatia in care ma aflu?va intreb deoarece medicul de fam a pus rezultatul analizelor pe seama unei raceli pe care nu am avut-o.precizez ca am 31 de ani(sex masculin),nu fumez si nu consum alcool.
va multumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

daniela65111086

acum 15 ani

dar probleme cu o masea? sau chiar o gripa usoara? e bine sa o repeti dupa o luna.

mihaela popa

acum 10 ani

de ce am neutrofile marite?