Probleme de concentrare, dureri incheieturi, vedere in ''''purici''''

Investigatii

Postata de Gx cu 11 ani in urma.

Salut, am 15 ani ai am niste probleme:
Inca de cand eram mic vedeam ''''in purici'''' adica cand ma uit la ceva (mai ales la o suprafata alba sau neagra) vad mii de punctulete. De asemenea aud mereu un ''''tiuit'''' in ureche, ceva de genul cum se aude cand ''''canta'''' greierii vara ''''amestecat'''' cu tiuitul si am probleme de concentrare/invatare + slabiciune musculara si dureri incheieturi. Ce s-ar putea sa fie? Le-am spus deja la parintii mei de ogramada de orid espre asta dar NU vor sa ma creada si nu ma duc la doctor, asa ca sper sa gasesc aici un raspuns. Multumesc!

Raspunsuri (6)

maria

acum 11 ani

Ai deja 15 anisori eu cred ca potzi sa mergi deja singur la medic, ar fii bine sa

Gx

acum 11 ani

Nu ma primeste medicul fara parinti.

Liviu

acum 11 ani

- Eu zic ca ar fi preferabil ca TU sa insisti
:)
( medicul de familie poate sa ia legatura
cu un asistent social care sa medieze -
in mod favorabil pt toate partile implicate
/
responsabile - cu privire la aceasta situ-
atie; de altfel, frecvent intalnita pe la noi.
:)
Succes!
;)

YOurfriend

acum 10 ani

Am 14 ani si am acelasi lucru de cand eram mic.Nu te speria nu o sa patesti nimic.Cel putin la mine nu s a agravat.Incearca sa nu te gandesti prea mult la ei .NU exista prea multe lucruri ce sa faci .MI am facut investigatii peste tot ,chiar si in afara si nu au putut sa imi dea un diagnostic.Cea ce avem se numeste visual snow.Exista un grup pe facebook cu sute de oameni care au aceasta problema.Succes

Glooring

acum 7 ani

+YOurfriend
Am si eu aceeasi problem... Si nu stiu cum sa scap. Vad "stelute", "purici", aud tuituri in urechi, parca vin de nicaieri.
Ai aflat ceva intre timp? Cum se numeste acel grup de facebook

Alin

acum 8 ani

Salut , am 13 ani si cred ( posibil ) sa-mi fi scrantit glezna .. ( Nu stiu sigur ) , dar ma doare . Am dat si cu o crema numita : Diclofenac , dar degeaba nu isi face nici-un efect .. ma doare de 2 zile ( Am avut meci la terenul de totbal , si am dat cu capu'''' in mingie si am cazut jos , cred ca de la cazatura mi-am scrantit glezna ... dar nu stiu nici eu cum ) , mi-am luat si de la farmacie o gleziera dar degeaba , ce sa fac ? Parintii nu vor sa ma duca la doctor ( nu cred ca ma toare ) dar bine ( nu mi-sa umflat glezna sa zici ca mi l-am rupt sau ceva .. ) , pur si simplu ma doare , nu stiu de la ce . Spuneti-mi va rog niste sfaturi , ce sa fac , ce medicamente imi recomandati sau chestii din astea ... )