problema...

Investigatii

Postata de mirela174111268 cu 15 ani in urma.

buna.. am si eu o intrebare..
dupa cum se stie cam toti barbatii/baietii se masturbeaza..daca ma masturbez si mi se fac analize de urina se poate afla ca m-am masturbat?

Raspunsuri (16)

Elena991510

acum 15 ani

poti evita sa te masturbezi in dimineata aceea in care iti faci analizele

mirela174111268

acum 15 ani

dar daca ma masturbez, in general, si imi fac analizele de urina se poate afla? da sau nu? :)

Dorina6899908

acum 15 ani

NUUUUUUUU!!!!!! stai linistit.

andrei178

acum 15 ani

Toti oamenii, femei sau barbati, au tendinta de a mima actul sexual, cu precadere in pubertate sau in lipsa unui partener. Cel putin asa spun studiile de psihologie. Deci nu exista discriminare, e ceva normal:)) Cand mergi sa-ti faci analize e normal sa ti se spuna cum trebuie sa te pregatesti, de exemplu sunt analize dermato-venerice care chiar imun sa nu se spele local, igiena putand indeparta aparent anumiti microbi sau virusi. in alte analiza e normal sa te speli. Deci, depinde. Dar ca se vede "masturabrea" in urina e imposibil, secretii pot aparea oricum in jetul de urina.

mirela174111268

acum 15 ani

nu stiu ce ati inteles voi, dar eu ma refer ca daca imi fac analizele, in urina pot fi nu stiu cum sa zic.. "urme" de sperma ?
pentru ca eu de obicei ma masturbez si nu vreau sa afle parintii.. mi se pare.. JENANT! :|

andrei178

acum 15 ani

Asa cum ti s-a spus: nu-ti face probleme, ceea ce faci ramane in intimitatea ta, rezultatul analizelor nu vor arata parintilor ca te-ai masturbat sau nu!

mirela174111268

acum 15 ani

va multumesc pentru raspunsuri..
mi-au fost de folos;)

carmen621

acum 15 ani

DRAGA DORA , CE TREBA ARE " MIMATUL IN ACTUL SEXUAL" CU MASTURBAREA

andrei178

acum 15 ani

Eu nu am spus "mimatul IN actul sexual", am spus mimarea actului sexual, ceea ce e cu totul altceva. Tu cred ca te referi la mimarile la care recurg unii parteneri, in principiu pentru a se arata satisfacuti de cel cu care au relatii sexuale, pe cand masturbarea este un act care mimeaza desfasurarea actului sexual. Tu cum crezi?

carmen621

acum 15 ani

INTELEG ACUM CE SPUI DAR A MIMA = A SIMULA PT MINE ,INSA ACTUL SEXUAL SE DESFASOARA INTRE DOUA PERSONE IAR MASTURBAREA IMPLICA DOAR PERSOANA IN CAUZA ..

andrei178

acum 15 ani

Corect, am cazut de acord:)). Mimarea (mimetismul) nu inseamna neaparat o simulare cu sens peiorativ. Iar masturbarea este o mimare, fie ca este facuta de o persoana fara partener, fie chiar intre parteneri.

mirela174111268

acum 15 ani

da.. pana la urma DA sau NU? ca tot nu miati raspuns la intrebare ..
"daca ma masturbez si mi se fac analize de urina se poate afla ca m-am masturbat?"

andrei178

acum 15 ani

Ziceai ca ti-au fost de folos raspunsurile, ca te-ai lamurit... NUUUUUU se poate afla din analiza urinei ca te-ai masturbat! Nteles?:))

mirela174111268

acum 15 ani

sa traiti :P

andrei178

acum 15 ani

Sa fii sanatos!:)

Marius Titulescu

acum 5 luni

Nu-ti face nicio problema. Nu se poate deduce nimic pe baza analizelor de urina.