Poate fi ceva grav ?

Investigatii

Postata de Utilizator11715285553 cu 2 luni in urma.

Buna ziua! De duminica am o respiratie putin greoaie mai ales pe nas, este intr-o singura nara dar se tot muta de pe nara stanga pe nara dreapta. Spray-urile nu au efect. Saturatia mea este in general 98 99, dar cateodata scade la 96, rar la 95 dar revine rapid la 98 99. Ce poate fi? Nu am alte simptome, nu am muci, nu am tuse.

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Simptomele pe care le mentionati pot fi cauzate de diverse probleme, cum ar fi o alergie, un polip nazal sau o infectie a sinusurilor.

Spray-urile pe care le folositi pot sa nu fie eficiente daca problema este pe termen lung sau daca nu sunt cele potrivite pentru conditia dvs.

Saturatia de oxigen pe care o descrieti este in limita normala, insa orice fluctuatie constanta ar trebui sa fie discutata cu un medic.

Daca nu observati nicio ameliorare, va recomandam sa consultati un medic in cel mai scurt timp posibil, pentru a identifica cauza exacta a problemei.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/orl

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Nasul-si-sinusurile/congestia-nazala_7958
sfatulmedicului.ro/Remedii-naturiste/remedii-naturiste-pentru-congestia-sinusurilor-si-sinuzita-cronica_9965
sfatulmedicului.ro/Nasul-si-sinusurile/10-solutii-eficiente-pentru-combaterea-congestiei-nazale_12381
sfatulmedicului.ro/Bolile-aparatului-respirator/respiratie-greoaie-si-dificilai-care-sunt-cauzele-aparitiei-acestor-simp_18891
sfatulmedicului.ro/Bolile-aparatului-respirator/dificultatile-de-respiratie_9085