POATE FI CANCER DA SAU NU?

Investigatii

Postata de LENUTA17152840 cu 14 ani in urma.

DIAGNOSTIC CLINIC:POLIP DE JONCTIUNE ESOGASTRICA. DIAGNOSTIC ANATOMO PATOLOGIC DESCRIPTIV: MICROSCOPIC: FRAGMENT POLIPOID TAPETAT PARTIAL DE EPITELIU SCUAMOS SI PARTIAL DE EPITELIU GLANDULAR CU METAPLAZIE ENTEROIDA SI DISPLAZIE USOARA. DIAGNOSTIC: ASPECTUL POATE FI COMPATIBIL CU"ESOFAG TIP BARRETT". INTREBARE . POATE FI SUSPICIUNE DE CANCER? CU CE TRATAMENTE SE POATE REZOLVA PROBLEMA?

Raspunsuri (3)

da

acum 14 ani

Scrie pe Google ''''ESOFAG TIP BARRETT'''' si vei gasi mai multe informatii. Sanatate!!

simona 32 ani

acum 13 ani

am facut 2 teste papa nicolau si mia iesit c3 am o scurgere galbuie urit mirositoare ce ma sfatuiti sa fac

Raluca 20 ani

acum 13 ani

In urma cu o luna si jumatate mi-au aparut pe labii niste cosulete mici care ma usturau..timp de o luna nu am fost la niciun medic.Saptamana trecuta am fost la medic la facultatea Politehnica si mi-a facut testul Papanicolau,dar mai mult o doamna medic m-a speriat ca as fi purtatoare de virusul HPV. sincer,m-a speriat foarte tare.consultata cu prietenul meu (care a avut ce am eu ),am luat Condyline,o solutie lichida si am dat la nivelul bubitelor si deja se observa cum au prins coaja si tind sa cada. Medicul mi-a spus ca pana afla rezultatul testului (3 saptamani) sa iau Wartec,un unguent.Nu stiu ce sa fac, sa iau in continuare Condyline si sa astept sa imi treaca cu el sau sa iau Wartec de acum incolo.Ce ma sfatuiti?