Oare am apenticita ?

Investigatii

Postata de Utilizator11711064944 cu o luna in urma.

In urmă cu câteva zile ma luat o durere de picior mai exact dreptul în aceea seară am fost la urgențe acolo mi-a făcut un calmant și piciorul ma lăsat am întrebat dacă am apenticita și mi-au zis ca nu este a 2 zi am fost la medicul de familie la fel mia zis ca nu am azi am fost si la ecografie si la fel a zis nu dar eu tot stau cu frica ca a început să ma înțepe abdomenul ce sa fac ?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Medicii prin toate investigatiile pe care le-ati facut pana acum au eliminat posibilitatea de a avea apendicita. Senzatia de durere in abdomen poate fi cauzata de multe alte probleme de sanatate, unele mai putin severe, cum ar fi gastrita sau sindromul intestinului iritabil. De asemenea, anxietatea si stresul pot provoca, de asemenea, simptome fizice, inclusiv durere abdominala.

In orice caz, daca simptomele persista, ar trebui sa consultati din nou un medic. Poate fi util sa tineti un jurnal al simptomelor, inclusiv cand apar si cat timp dureaza, pentru a ajuta medicul sa inteleaga ce se intampla.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/gastroenterologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Ulcerul-gastroduodenal/esentialul-despre-gastrita_3923
sfatulmedicului.ro/Boli-intestinale/sindromul-de-colon-sau-intestin-iritabil-cauze-si-simptome_11103
sfatulmedicului.ro/Tulburari-de-tranzit--diareea-si-constipatia-/colonul-iritabil-recomandari-alimentare_548