Nervozitate dimineata

Investigatii

Postata de raresgrad cu 11 ani in urma.

Buna ziua,
Tatal meu are o problema de mai mult timp cam de la 30 de ani,este foarte nervos dimineata,tremura de nervi si trebuie neaparat sa ia distonocalm,problema aceasta o are doar dimineata si dupa ce ia distonocalmul pe toata durata zilei este calm si nu are nici o problema.
Imi puteti spune cam ce problema ar avea sau daca cunoasteti cazuri similare,acel distonocalm i cam distruge memoria si are dureri musculare.As dorii sa stiu ce i produce acea nervozitate si daca se poate trata

Raspunsuri (5)

anqa

acum 11 ani

Ar trebui sa mearga la un psihiatru pentru o parere competenta.
Trebuie cautata cauza nervozitatii si tratata prin psihoterapie si medicamente recomandate de specialist.A devenit dependent de distonocalm si asta nu e deloc bine !Multa sanatate!

raresgrad

acum 11 ani

Eu consider ca aceasta nervozitate nu este pe baza psihica,nu are de ce sa fie stresat plus ca este foarte optimist si de viata, cred ca vine din alte cauze,daca stiti cumva alte cauze va rog frumos sa imi raspundeti

anqa

acum 11 ani

Da,e posibil sa fie si o cauza biologica.Ar trebui sa mearga la medicul de familie sa ii explice situatia iar acesta sa il indrume spre specialitatile care l-ar putea ajuta,sau sa ii indice analizele ce ar considera medicul de cuviinta ca ar trebui facute.
Insa va garantez ca orice medic generalist,l-ar trimite si la psihiatrie pentru un consult.Nu trebuie sa fii trist si deprimat toata ziua ca sa ai nevoie de psihiatru.

Victoras

acum 11 ani

Ar fi bine de stiut ce virsta are d-l despre care vorbim!!Este mult mai important decit am fi tentati sa credem.Da-mi o adresa e-mail pe 0766-747-284.

raresgrad

acum 11 ani

are 45 de ani