miocardo screloza

Investigatii

Postata de bruneta003 cu 11 ani in urma.

Imi puteti spune si mie mai multe despre miocardo screloza,insuficienta respiratorie si gauri in inima?Te nasti cu ele sau le poti face cu timpul?La un copil de un an pediatrul poate sa-si dea seama ca ceva nu e in ordine daca copilul nu are nici un simptom?Multumesc.

Raspunsuri (3)

bruneta003

acum 11 ani

E cineva care imi poate raspunde?Chiar am nevoie de aceste informatii.

bruneta003

acum 11 ani

E cineva care imi poate raspunde?Chiar am nevoie de aceste informatii.

Adrienne

acum 11 ani

Pot raspunde doar in legatura cu ultima problema. Suflul sistolic [ gaura in inima ] este din nastere ,se poate auzi foarte bine cu ajutorul stetoscopului . La aceasta varsta, poate sa nu prezinte nici un simptom daca orificiul este mic. Poate avea toata viata o oarecare oboseala, unele batai ale inimii ,in unele situatii ,mai neregulate si se poate descoperi aceasta afectiune chiar si la varsta matura, daca intre timp nu se fac controale..............Insuficienta respiratorie se poate datora si acestu-i suflu. Despre miocardio scleroza poate va raspunde altcineva. Multa sanatate !