Mic dictionar de analize medicale, constante biologice (enzime, hormoni, substante organice, etc.)

Investigatii

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Site-ul ofera o f. buna documentare, este minunat. As vrea sa stiu ce consecinte are un TGP sub limita inferioara. Sotul meu are valoarea de 11.
Imi place sa stiu adevarul, necunoasterea sperie.
Multumesc, toate urarile de bine.
anca

Raspunsuri (4)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

explicarea creatininei de 1,7, diabetic insulinodependent, ce se intampla?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

RBC= 4,79, MCHC=31, RDW=50,70 in rest toate sunt in limita normale. Doar cele enumerate sunt cu semnul intrebarii! Ce poate insemna

comentarii utilizatori

acum 15 ani

va rog sa-mi spuneti si mie ce se recolteaza in fiecare eprubeta(rosie mov albastra neagra)cea rosi stiu ca se recolteaza si pt ionograma si biochimie dar ce analize cuprind(glicemie uree creatininasi mai ce ca nu mai stiu va rog sa-mi raspundeti si mie

comentarii utilizatori

acum 15 ani

acest sirop pt.tuse se poate administra si in timpul sarcinii?