Metode imagistice

Investigatii Imagistica cap

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

am dureri de cap si uneori tulburari de vedere,ce as putea face?

Raspunsuri (6)

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Te sfatuiesc sa mergi la un control oftalmologic, durerile de cap pot aparea de la probleme ale vederii.
Sanatate

adrian255114437

acum 15 ani

stai cumva prea mult timp in fata tv. sau a calculatorului? sa sti ca nu este recomandat sa stai mult timp normal la fiecare ora de stat in fata calculatorului ar trebui sa faci o pauza de 10-15 minute.daca durerile tale sunt de alta natura nu pot sa-ti dau un raspuns.ruxy

carmen621

acum 15 ani

si eu m-am confruntat cu dureri de cap si tulburari de vedere am suferit vreo 2 saptam. orice medicament luam pt calmare nu era eficient si am mers la consult oftalmologic si la ORL am facut si radiografie la cap si in final pb am rezolvat-o la oftalmolog unde mi-a prescris ketonal , diclofenac si midocalm . am urmat cu ele si mi- a trecut. m-am temut sa nu am pb cu vederea sau sa port ochelari dar nu a fost nevoie.. tu insa mergi la consult si vezi de la ce provin simptomele ...

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Mar interesa daca tomografu poate depista canceru de colon din timp ,si cit ar costa un examen tomografic complect la tot corpu ,VA MULTUMESC

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am si eu o intrebare asi vrea sa imi fac o tumografie dar am si tatuaje si vreau sa stiu daca influenteaza acest lucru cand imi fac tumografia

comentarii utilizatori

acum 15 ani

buna ziua,
as dori sa aflu daca in cazuri de sinuzita se poate afla ceva pri examenul de tomograf?