markeri cu valori mari

Investigatii

Postata de carmen665 cu 15 ani in urma.

Mi-am facut markeri tumorali si au iesit valori foarte mari:
Ca 15.3 58,7
Ca 19,9 71,8
Ce este de facut ?

Raspunsuri (4)

iuliana190

acum 15 ani

Tebuie sa faceti investigatii suplimentare.Acesti markeri indica o suferinta de aceea medicul oncolog va poate ajuta.Multa sanatate.

raluca235

acum 15 ani

mergeti la un medicul care va indicat analiza respectiva cit mai repede cu rezultatele si vedeti ce va spune.
oricum pregatitiva pentru ceva rau.

octavian29

acum 15 ani

D-na dr.Mirela Wagner face niste scheme de tratament pentru toate tipurile de tumoare, va sfatuiesc sa ii scrieti un email, pe adresa sa [email protected] dintre pacienti mei au reusit sa se micsoreze sau chiar sa dispara tumoarea prin schema d-nei.

loredana

acum 10 ani

spunet-mi si mie de aceste scheme ...valorile marcarilor tumorali care mi-au iesit sunt CA 125 -292,40 CA 19,9- 0,60 ACE - 1,58.Va rog ajutati-maaaaaaa!!!!!!!!!