lipsa de fier

Investigatii

Postata de 10centforever cu 12 ani in urma.

lipsa de fier

Raspunsuri (2)

10centforever

acum 12 ani

Eu cred ca am lipsa de fier pentru ca uneori ametesc si ca ma dor incheieturile mainilor.
Eu fac sport ma refer tractiuni , greutati,flotari si este cand ma fortez.
Pentru durerea de incheieturilor mainilor ce mi-at recomanda ..
Pecizez eu am facut acum o luna analizele si am fost perfect sanatos.
Astept raspunsul dumneavoastra multumesc.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

''ametelile'' despre care ne scrieti aici nu inseamna ca aveti lipsa de fier. mai mult, ati mentionat de analize la care nu au aparut modificari.
pentru ameteli si durerea la nivelul incheieturilor ar trebui sa va prezentati la medicul de familie. in functie de consult, veti primi un tratament sau veti fi indrumat catre un spital pentru mai multe analize.
durerile de incheieturi, daca nu se insotesc si de alte modificari cum ar fi umflarea acestora, cresterea temperaturii la acel nivel, pot fi din cauza unui antrenament necorespunzator, si atunci ar trebui modificat antrenamentul, dar totusi fara un consult real, nu poate fi pus un diagnostic clar.

va urez o seara buna