lipsa de calciu

Investigatii

Postata de elena1012 cu 16 ani in urma.

am lipsa mare de calciu...am ameteli,nu am pofta de mancare si uneori greturi iar medicul de familie mi-a recomandat sa iau vitamax,cipcal si vitamia A+D.dumneavoastra ce i-ati recomanda?dar alimentatia cum ar trebui sa fie?

Raspunsuri (2)

malina99226

acum 15 ani

cred ca sunt bune, tin sa cred ca , calciul injectabil este mult mai eficient in cazul tau. si eu am lipsa de calciu si iau vitamax efervescente.... doar ca mie imi fac rau de la stomac. Alimentatia? Una foarte sanatoasa desigur, fructe, legume , mese regulate.. nu trebuie sa mananci sa te ingrasi e suficient sa mananci normal. Vitaminele din fructe sunt mai bune. Merele, perele, ananasul , nucile sper exemplu au vitamina A.

Aurel3398933

acum 15 ani

am auzit ceva despre oua de prepelita ! nu stiu amanunte dar merita sa te interesezi.