limfocite si tgo marite

Investigatii

Postata de aydacamy cu 10 ani in urma.

Buna ziua in urma unor analize complete baietelului meu i-au iesit:limfocitele 57.1;tgo 45 si bilirubina totala 1.27;restul analizelor sunt in valori normale.ce inseamna aceasta.Baiatul are 6 ani si are o greutate de 20 kg. Va multimesc!!!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Limfocitele cresc, cel mai frecvent , in cadrul infectiilor virale. O astfel de infectie poate afecta si ficatul ceea ce duce la cresterea TGP si a bilirubinei.
Este recomandat sa repetati anlizele peste 3-4 saptamani pentru reevaluare.

aydacamy

acum 10 ani

O sa le repet! VA MULTUMESC!!!