leucocite wbc

Investigatii

Postata de ion202 cu 16 ani in urma.

Buna seara! Am si eu o mare nelamurire in ceea ce priveste aceasta analiza. In ultimii 3 ani, prietenului meu i-a iesit analiza wbc (la hemoleucograma) peste 11.8. Se pare ca ar fi o infectie in corp. Am citit undeva ca trebuie facuta o analiza numita viremie. Aveti vreun sfat pentru noi legat de aceasta problema? Multumesc anticipat.

Raspunsuri (6)

Mariana390

acum 16 ani

Sfatul meu este sa faci tratament cu Reishi Balance cel putin 6 luni si boala va disparea, cite 3/zi.

loredana10111355

acum 15 ani

Este bine sa stii ca leucocitele (wbc) sunt crescute in infectii, inflamatii, etc. Mai multe poti sa afli daca intrii //sfatulmedicului.ro/analize_medicale/. In afara de leucocite mai are si alti parametri crescuti? Prezinta vreun simptom?

[email protected]

acum 13 ani

La ultima analiza hematologica mi-a iesit WBC=3,28 2) PLT=101 .Va rog sa caracterizati aceste rezultate sub limitele normale si ce trebuie sa fac pt.a ajunge la valori normale.Va multumesc

todasca daniel

acum 8 ani

Wbc reprezinta nivelul de globule albe din vasele de sange, valorile normale a wbc-ului variaza intre 4 si 10 ,iar PLT reprezinta numarul de trombocite din sange.Valorile normale se incadreaza intre: 150,000-400,000 trombocite/microlitru.

todasca daniel

acum 8 ani

Wbc reprezinta nivelul de globule albe din vasele de sange, valorile normale a wbc-ului variaza intre 4 si 10 ,iar PLT reprezinta numarul de trombocite din sange.Valorile normale se incadreaza intre: 150,000-400,000 trombocite/microlitru.

todasca daniel

acum 8 ani

Wbc reprezinta nivelul de globule albe din vasele de sange, valorile normale a wbc-ului variaza intre 4 si 10 ,iar PLT reprezinta numarul de trombocite din sange.Valorile normale se incadreaza intre: 150,000-400,000 trombocite/microlitru.