Laparoscopia in obstetrica-ginecologie

Investigatii

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

In momentul operatiei se scoate si fierea sau doar piatra de la fiere???Va rog sa raspundeti urgent pentru ca sunt foarte curioasa!Multumesc!

Raspunsuri (4)

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Buna Larisa
Din cate am aflat se pare ca este scoasa si fierea chiar daca aceasta nu este afectata.Nu sunt 100% sigura dar eu asta am aflat.
Multa sanatate

Dorina6899908

acum 15 ani

De regula,medicii scot colecistul cu totul.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

La cat timp dupa o interventie laparoscopica este normal sa-mi vina ciclul menstrual?

ilisoi simona

acum 12 ani

am fost la contrul ginecologic si medicul dupa ce m-a consultat si in urma constatarii facute de el , in sensul ca eu iam spus ca vreau sa am un copil , la cie 40 de ani ai mei a spus ca nu mai am ce astepta
si imediat a zis ca trebuie sa facem o interventie laparoscopica sa vada exact ce este de facut dupa aceasta interventie , a spus ca nu sunt riscuri si am sansa sa arman imediat insarcinata .
Sfatuiti-ma ce sa fac , sa accept inerventia sau nu .