investigatii?

Investigatii

Postata de Utilizator21573464581 cu 4 ani in urma.

Buna ziua, am mare nevoie sa ma ajutati sa interpretez niste analize la sange( valorile iesite la aceiasi probe la hemoleucograma, sunt iesite de mai multe ori repetate, aproape fiecare ani, apr.4 ani la rand ) care conform laboratorului au iesit crescute sau scazute si as vrea sa stiu ce inseamna. Va multumesc mult.

WBC / numerotare leucocite =10,8 (4-10 interval de referinta)
NEUT%-neutrofile % - =44,8 (50-70)
Limfocite (LY%) =45.6 (20-40)
LY#-Limfocite = 4,60 (1-4)

Raspunsuri (1)

Utilizator21573545709

acum 4 ani

Cel mai corect ar fi sa te duci la un hematolog. nu mai cauta raspunsuri pe internet care sa te bage in panica. Doamne ajuta sa fie totul bine!