investigatie RMN

Investigatii

Postata de RODICA50117598 cu 12 ani in urma.

Am facut un examen RMN din care reiese la concluzii: - "leziune unica milimetrica punctiforma in hipersemnal T2 si Flair demielinizanta nespecifica in context microangiopatic localizata subcortical, frontal dreapta"- asi dori sa-mi explicati ce inseamna si ce diagnostic ar fi. Multumiri.

Raspunsuri (3)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

pentru mai multe detalii si un diagnostic trebuie vizualizat RMN-ul. doar din aceasta formulare nu se pot spune prea multe detalii.
in ce context ati facut acest RMN? suferiti de vreo boala anume, ati avut vreun accident, etc.? si care au fost concluziile scrise ale RMN-ului? doar ce ati scris mai sus?

va urez o zi buna

RODICA50117598

acum 12 ani

am facut acest RMN la recomandarea unui dr. neurolog Pt ca la un interval de 2-3 saptamani am dureri de cap care tin 3 zile partea dreapta incepind cu ochiul drept pina in spate spre ceafa cu ticureli in interior mi s-a prescris topran 25mg 2d 2s ; tanakan 1d- 1s, si se bazeaza pe o migrena ce parere aveti

lucia ivan

acum 8 ani

Sila mine e acelasi diagnostica ce semnifica?