intrpretare analize

Investigatii

Postata de vali5117 cu 11 ani in urma.

ce este ph. ce se intampla daca ph este 65si leucocite slab pozitiv

Raspunsuri (3)

Sigada

acum 11 ani

Pana ajungeti cu rezultatele la medic, puteti folosi serviciul de interpretare analize al siteului //sfatulmedicului.ro/index.php?module=AnalizePrezentare&action=analize_personalizate

Adrienne

acum 11 ani

Presupun ca este rezultatul unei analize de urina. Leucocite slab pozitive ar indica o sp***a inflamare a tractului urinar si ar trebui examen microscopic pentru leucocite si bacterii. In legatura cu Ph-ul.......esti sigur ca intre cele doua cifre nu este o virgula sau punct ? Valori normale sunt intre 4,8- 7,4, valori ce trec de 8 inseamna urina alcalina care are mai multe cauze....dar ph-ul urinar nu ajunge niciodata la 9. In acest caz [ daca rezultaul este cel scris de tine] trebuie repetata testarea pe o noua proba de urina proaspata.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Nu ati precizat ce anume s-a examinat....