Interpretare analize

Investigatii

Postata de OanaS cu 12 ani in urma.

Pun aici ce nu a iesit in limite la analize si am sa va rog sa imi spuneti daca este necesar sa ma duc cu analizele la doctor. Intreb asta ca sa nu ma duc cumva degeaba.

Hemoleucograma: -%limfocite: 51.7 % (intervale: C:46-76, B:25-40, F:25-40)
-%granulocite: 40.3 % ( C:20-45, B:50-70, F:50-70)
Hematologie: -VSH: 18 mm/h (F:2-14, B: 1-10)
Electroforeza proteinelor serice: -Beta: 12.8 % (8-11)
Biochimie: -Colesterol seric total: - 226 mg% (150-220)

Multumesc!

Raspunsuri (5)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Eu nu pot spune sa nu va duceti la medicul care v-a consultat si care v-a recomandat aceste analize, cum ar fi normal : Despre analize va pot spune ca nu ridica probleme de ingrijorare ( mai ales ca nu stiu nici varsta D-vs,

OanaS

acum 12 ani

Am 23 de ani

OanaS

acum 12 ani

Nu ma pot duce la acelasi doctor la care am fost ca plec din orasul unde am facut analizele. Trebuie sa caut alt doctor si de asta e un mic inconvenient.

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Daca nu aveti o suferinta anume, analizele nu pun probleme, totusi nu ar strica un eventual control al ficatului si vezicii biliare, reoet daca va supara ceva. Sanatate

OanaS

acum 12 ani

Multumesc mult!