Intepatura in spate la plamanul stang

Investigatii

Postata de ovidiur87 cu 10 ani in urma.

Buna ziua,

Aseara dupa ce am stat aproximativ 30 de minute pe o patura la iarba verde, a inceput sa ma intepe in spate la plamanul stang.
Aseara m-am legat la spate si mi-am pus sticla cu apa calda, dar pe dimineata aceleasi simptome.
Ma puteti ajuta cu un sfat?
(Varsta 26 Ani,Masculin)

Multumesc,

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este bine sa efectuati o radiografie pulmonara.
Probabil este o nevralgie intercostala insa trebuie exclusa si o cauza pulmonara.
Este bine sa consultati medicul internist.