intepatura de albina

Investigatii

Postata de Simona122 cu 13 ani in urma.

buna ziua, doresc sa aflu cum ma pot trata in cazul in care sunt intepata de o albina, sau ma multe, in conditiile in care sunt in camp deschis si ambulanta nu poate ajunge foarte repede? doresc sa stiu ce pot avea cu mine in aceasta situatie, sa ma pot descurca repede. am auzit ca este bine sa am calciu injectabil aproape, dar nu stiu cum m-il pot administra singura, si daca exista ace mai scurte , in caz de urgenta. va multumesc pentru raspunsuri.

Raspunsuri (4)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Simona122

acum 13 ani

Multumesc frumos pentru raspuns. Ma va ajuta pe mai departe in activitatea mea.

Carpe Diem

acum 13 ani

pansament cu norori pe loc intepaturii ( leac babesc de urgenta)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului