injectie cu toxina botulinica direct in vezica urinara

Investigatii

Postata de vasil ovidiu cu 3 saptamani in urma.

va rog sa imi dati adresa cu datele de contact cu clinici care practica injectarea toxinei botulinice direct in vezica urinara

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 saptamani

Buna ziua,

Din pacate nu va putem furniza adrese de contact sau detalii specifice despre clinici ce efectueaza aceasta procedura.

Cu toate acestea, va putem sugera sa cautati spitale sau clinici de urologie din zona dvs. care ar putea oferi aceasta procedura.

De asemenea, consultati-va cu medicul de familie sau cu urologul dvs. pentru recomandari.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/urologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Incontinenta-urinara/disfunctia-neurogena-a-vezicii-urinare_20053
sfatulmedicului.ro/Incontinenta-urinara/vezica-urinara-si-patologia-neurologica_360
sfatulmedicului.ro/Frumusete-si-intretinere/botox-acid-hialuronic-riscuri-care-apar-in-urma-injectarii_18100
sfatulmedicului.ro/Afectiunile-prostatei/barbatii-cu-adenom-de-prostata-pot-fi-beneficia-de-tratamentul-injectabi_2087