In urma unei analize de urina urocultura rezultate sunt că există enterobacter spp.10(6) și nu sa dezvoltat flora microbiana, copil virsta 10 ani?

Investigatii

Postata de Utilizator11571843020 cu 4 ani in urma.

Ce proceduri trebuie de făcut.

Raspunsuri (2)

Utilizator11572728683

acum 4 ani

In mod normal ar trebui sa existe si o antibiograma cu ce antibiotic trebuie administrat! La ce laborator ati facut analiza?

MembruMobileApp1509799456

acum un an

Poate aparea la analiza si daca copilul nu se spala cu apa si sapun inainte de recoltare, s-a spalat bine bine? Copii nu prea stiu sa se spele temeinic.
Regim alimentar o luna, prima saptamana fara paine si lactate pe urma carne fiarta legume fierte apa fiarta si racita. Masturbarea la varsta asta poate provoca infectii de la maini murdare, a mancat lucruri pe care ficatul si vezica biliara nu le poate procesa, a folosit medicamente inainte, sunt alte variante ale infectarii oricum daca tine o luna regim organismul echilibreaza balanta, daca este diareic totul cu orez fiert pana la reglementarea scaunelor