In ce zile se fac TSH si T4 ,E2 ,Prolactina si T3 ?

Investigatii

Postata de creangacorina cu 10 ani in urma.

Buna ziua !

In ce zile pot face TSH si T4 ,E2 ,Prolactina si T3 ?

Am ciclu neregulat ,gusa micronodulara si ''''suspecta'''' de hipotiroidie.

Endocrinologul a zis sa le fac in orice zi ,dar am inteles ca se fac in anumite zile

Va Multumesc !

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Important este sa precizati data ultimei menstruatii atunci cand faceti determinarea analizelor.

creangacorina

acum 10 ani

Ultima menstruatie a fost luna trecuta pe 18 .

Carmen

acum 10 ani

Nu aici faci precizarea, ci cand te duci sa-ti faci analizele.

creangacorina

acum 10 ani

Ok ,dar nimeni nu ma intreaba nimic niciodata ..atunci cand merg la analize . Cand le-am facut in a 3 zi au zis ca trebuia in ziua 21 ,cand le-am facut in ziua 21 au zis ca trebuia in ziua 3,iar acum sa le fac oricand . Nu mai inteleg nimic ,si m-am saturat sa cheltui bani degeaba :(