imunitate scazuta

Investigatii Istoricul tuberculozei

Postata de ramoiubi cu 12 ani in urma.

intrebareBuna ziua,

as dori sa stiu ce ar trebui sa iau sau sa fac pentru a avea o imunitatea mai buna. racesc foarte repede la fel si gripa o iau imediat de la oricine este bolnav si dureaza mai mult de o saptamana. Nu iau niciodata antibiotice pentru ca am si probleme cu stomacul. Intrebarea mea este ce ar ttrebui sa fac ca sa vad cum stau cu imunitatea si ce ar ttrebui sa iau ca sa nu mai fac ata de des infectiile virale.Precizez de altfel, ca ne dorim foarte mult un bebe.

Raspunsuri (11)

victoras

acum 12 ani

Iti recomand,cu multa caldura,Imunostim.E un produs pe baza de echinaceea.schema de tratament este:20 caps,1/zi apoi pauza 1o zile,timp de 3 luni(febr.,mart.,april)apoi se reia schema din luna august.Exista o multime de produse pt.imunostimulare.Intraba la magazinele naturiste.Vit.C si propolisul sunt la rindul lor la fel de bune.Kiwi consumat iarna da rezistenta organismului!! Sanatate!!

ramoiubi

acum 12 ani

kiwi consum in fiecare zi...la fel si legume, fructe...si tot degeaba....infectiile virale se tin lant de mine. Noi ne dorim foarte mult un copil insa pana acum nu am ramas insarcinata.

DianaCristina2320

acum 12 ani

lamai foarte multe,alaturi de lapte si multe multe fructe !!!

andreea

acum 9 ani

Eu am avut probleme mult timp cu imunitatea si am folosit Colostrum de la firma Swanson care m-a ajutat foarte mult.Va recomand cu multa caldura sa il folositi si va doresc multa sanatate!

DELIA

acum 9 ani

Unde il pot gasi? Multumesc!

DELIA

acum 9 ani

Unde il pot gasi? Multumesc!

Diana

acum 8 ani

Buna! Am si eu o problema cu imunitatea..si cautand pe internet am dat de acest site. Ramo,vreau sa iti spun ca ma regasesc pe deplin in ceea ce ai scris tu .. racesc foarte repede si mereu ma tine mai mult de o saptamana. De asemenea imi fac griji, deoarece ne dorim si noi foarte mult un bebe si deja imediat trece anu de cand incercam si tot nimic...
Stiu ca, comentariul tau este de acum 4 ani dar sper sa primesti cumva acest mesaj si sa imi raspunzi.. Ai reusit pana la urma sa faci bebe?

valeanu marian

acum 7 ani

Am infectie la plamin(exacrtbare a bronsitei cronice ,istoric tuberculoza ganglionara pulmonara) am facut tratament cu ceftamil +genta de trei ori pe zi 6 zile, la citeva zile a aparut iar tempratura , inainte de aparitie am luat doa saptamini gabaran 6/zi

valeanu marian

acum 7 ani

Am infectie la plamin(exacrtbare a bronsitei cronice ,istoric tuberculoza ganglionara pulmonara) am facut tratament cu ceftamil +genta de trei ori pe zi 6 zile, la citeva zile a aparut iar tempratura , inainte de aparitie am luat doa saptamini gabaran 6/zi

valeanu marian

acum 7 ani

Am infectie la plamin(exacrtbare a bronsitei cronice ,istoric tuberculoza ganglionara pulmonara) am facut tratament cu ceftamil +genta de trei ori pe zi 6 zile, la citeva zile a aparut iar tempratura , inainte de aparitie am luat doa saptamini gabaran 6/zi

valeanu marian

acum 7 ani

Am infectie la plamin(exacrtbare a bronsitei cronice ,istoric tuberculoza ganglionara pulmonara) am facut tratament cu ceftamil +genta de trei ori pe zi 6 zile, la citeva zile a aparut iar tempratura , inainte de aparitie am luat doa saptamini gabaran 6/zi