Imagistica prin rezonanta magnetica (IRM sau RMN)

Investigatii

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

dar in cazul unui astfel de diagonostic?pe data de 3 decembrie am fost diagnosticata cu hemoragie subarahnoidiana, dupa un an de dureri de cap ingrozitoare, si plimbari pe holurile spitalelor, am putut sa fac o tomografie si sa urmez mai multe tratamente medicamentoase ce mi-au mai usurat durerile. In urma angiografului nu s-a putut observa nimic neobisnuit,scapand de operatie, dar ....

Raspunsuri (8)

comentarii utilizatori

acum 16 ani

RMN sau Oberon- Matatron?

comentarii utilizatori

acum 16 ani

cat costa un RMN.multumesc

comentarii utilizatori

acum 15 ani

asi dori sa stiu daca anesteziea pntru rmn cauzeaza la copii in varsta de 3 ani

comentarii utilizatori

acum 15 ani

vreau sa stiu ce costuri sunt pentru testul RMN, daca necesita internare sau programare si care ar fi clinicile sau spitalele unde il pot face.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

La primul RMN m-i s-a spus ca am ramas cu sechele( doua pete pe creier) dupa cateva luni am mai facut unul ca sa verific daca mai sunt acolo :)) la care mi-au spus ca nu mai am nimic , ma intreb daca sa mai fac inca un RMN sa verific daca este totul ok

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Pretul cred ca difera de zona investigata: poate costa intre 150 sau 500 de ron - plus ca exista si rmn-uri (tot in functie de zona investigata) ale caror preturi sunt decontate de Casa Nationala de Asigurari de Sanatate. Discuta cu medicul de familie.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

CAT COSTA UN RMN?MULTUMESC!

comentarii utilizatori

acum 15 ani

salut am suferit o entorsa interna la genunchi, in urma unei cazaturi pe ghetza,, am stat cu atela ghipsata o sapt,,, apoi cu fase elastice,, dar am de dat bacu anu asta,, oare,,,, tre sa fac o operatie ca sa revin la normal ,, sau cu timpul isi revine,, astept o parere ,, pe [email protected] sau id costin.adrian90,, va salut